O firmie

  • Jan Dulemba
    Jan Dulemba

W 1979 roku nasz tato - Jan Dulemba rozpoczął swą działalność w branży ślusarsko-odlewniczej, która z czasem z czasem przeobraziła się w firmę odlewniczą produkującą kaloryfery z żeliwa szarego. Tato był właścicielem własnej odlewni żeliwa. Po kilkunastu latach, gdy zmieniła się Polska i jej gospodarka, nadszedł czas na zmiany w naszej firmie. Tato zaangażował do firmy najpierw mojego brata - Antoniego Dulembę na którym spoczywała i spoczywa obecnie większość obowiązków istnienia firmy, później i mnie.

Od blisko dwudziestu lat pracujemy wspólnie, prowadząc rodzinną firmę jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe JAN SC. Antoni Dulemba, Anna Bachmińska.

W 1991 roku rozpoczęliśmy kontynuowaną do dziś współpracę ze szwedzkim kontrahentem, opartą na eksporcie żeliwnych pieców kuchennych. W miarę upływu lat ilość rodzajów pieców produkowanych przez naszą firmę wzrosła do ośmiu, ponadto rozszeżyliśmy produkcję o kilkaset elementów dodatkowych - do kompletowania pieców innych producentów.

Produkowane przez nas piece oparte są o tradycyjne wzory funkcjonujące w skandynawii od ponad 100 lat. Piece te cieszą się ogromną popularnością w krajach skandynawskich, choć nie tylko - nasz kontrachent wysyła je na cały świat, z Afryką i Ameryką włącznie. Nasze piece są wykonywane ręcznie, a to niezwykle unikalna cecha w obecnych czasach, nadając urok i nietuzinkową duszę. Niestety ręczne odlewnictwo żeliwa szarego odchodzi do lamusa …

Ponad dwadzieścia lat temu nasz tato zakupił kilka przepięknych, oryginalnych starych pieców. Wówczas urodziła się myśl o produkcji podobnych … W chwili obecnej możemy zaprezentować Państwu rodzinę piecy żeliwnych typu ROYAL opartych na XIX wiecznym wzornictwie: ROYAL WIKING, ROYAL i ROYAL MINI.

Proces szczegółowego odwzorowania wzornictwa był długi, trwał kilka lat, gdyż praca ta musiała mieć początek u podstaw twórczych: najpierw rysunki, potem modele gipsowe, pierwsze modele „matki” itd.

Efekt finalny - piec ROYAL WIKING został poddany badaniom w Instytucie Odlewnictwa w Krakowie w celu pozyskania wszelkich możliwych atestów, jak i pozwoleń na sprzedaż pieców.

Nasze piece posiadają zaskakujące osiągnięcia mocy ogrzewania. W przypadku ROYAL WIKING jest zastosowane XIX-sto wieczne wzornictwo „skorupy” pieca - części zewnętrzne, natomiast wewnątrz najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu spalania drewna, co w bezpośredni sposób wpływa na znakomitą jakość pieca. Przy 12 KW ROYAL WIKING uzyskuje 76% sprawności, co jest wynikiem celującym!

Wszystkie piece typu ROYAL są piecami konwektorowymi i stąd ich ogromne możliwości.

Wielką chlubą naszej firmy jest fakt iż twórcą tych pięknych pieców jest nasz tato JAN DULEMBA, jak również jego syn, a mój brat Antoni. Wszelkie zastosowane rozwiązania technologiczne są ich autorstwa - sposób produkcji, innowacyjne rozwiązanie konwektorowości, połączenie dwóch piecó w jeden /piękna, rzeźbiona żeliwna skorupa oraz „drugi” piec wewnętrzny/, co w ogromnym stopniu wydłużyło drogę przepływu gorącego powietrza i pozwoliło na osiągnięcie tak wspaniałych wyników w badaniach. Wszystkie te rozwiązanie nie były, jak dotąd stosowane w piecach wolnostojących a ich autorami Jan i Antoni Dulemba.

Nasz toto - to człowiek posiadający wielką wiedzę odlewniczą, mistrz rzemiosła najwyższe rangi i artysta, który nadał szaremu żeliwu życie …

We wrześniu 2006 po raz pierwszy pokazaliśmy nasze piece na Targach Budownictwa w Krakowie, na wystawie kominków. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem firm branżowych, a po zapoznaniu z danymi technicznymi, wręcz niedowierzaniem, iż posiadają tak wysoką sprawność i wydajność grzewczą.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z rodziną żeliwnych piecy wolnostojących  typu ROYAL - prawdziwych dzieł sztuki, które nadadzą każdemu wnętrzu unikalny, niepowtarzalny nastrój i ciepło …

Z poważaniem i wyrazami szacunku
rodzina Dulembów